Pille tantsueluluguRUS / ENG

Flamenko juurde jõudsin aastal 2001, kui maandusin Tartu flamenkotantsustuudios Duende eesmärgiga „teha läbi kursused“ ja õppida selgeks flamenkotantsJ  10 aastat hiljem sain aru, et flamenkot ei saa selgeks kunagi, küll aga pakub see pidevalt uusi väljakutseid ja paneb aasta-aastalt tahtma veelgi enamat.

2018

Mustlastantsuga alustasin 2012. aastal tantsugrupis Maljarka, kus minu õpetajaks oli Svetlana Zaikova. Olen osalenud ka Lehti Kostabi, Irina Lisovskaja, Rada Radoslawa Boguslawska ja Natalija Ilvese, Natalya Kulishenko, Anna Debicka ja Aleksandr Rubenchiku tundides.

mustlastants
2016
                                                          

Mõlemad tantsud on mulle aastate jooksul saanud väga armsaks.
Läbi nende tantsude olen liikunud väga erinevates dimensioonides ja õppinud erinevaid asju. Flamenko viis mind hispaania keele ja kultuuri juurde, mis on minu kirg number 2. Vene mustlastants on mu ellu toonud mustlaskultuuri ja -muusika.

Olen õppinud õmblema volangidega seelikuid, pitsilisi ja satsilisi kostüüme. Kuid eelkõige on tants mind viinud kokku ilu, tunnete ja kirega; õpetanud mulle naiselikkust ja graatsiat; õpetanud tegema tööd eesmärgi nimel ja aidanud endasse uskuda; andnud võimaluse hingeilu, kuid ka –valu väljaelamiseks, lõõgastumiseks ja rõõmustamiseks. Lisaks on see rikastanud mu elu mitmete toredate inimestega.
mustlastants
 2013Tantsu õpetan juba seitsmendat aastat oma tantsurühmale "Romaška", kus meil on nii täiskasvanute kui ka miniromaškade grupp. Koos teeme kontserte, etendusi ja muid huvitavaid projekte. Aeg-ajalt annan ka meistriklasse ja loon koreograafiaid. Romaška ja minu stiili kohta saad lugeda siit.

2020. aastast on Romaška juurde kasvanud ka väike rahvaste tantsude grupp. Siin õpime eri rahvaste tantse ja meil on lõbus!

Naudin iga hetke, mille tants on mulle andnud.

2020 Romaška mustlastantsugrupp alustas 2017. a jaanuaris.


Leheküljel Mustlasvanker on pisut tausta minu hobile. 


Pille Kutsetunnistus


Tantsige ja olge õnnelikud! 


2020 Pille Autovabaduse puiesteel Foto: Tõnis Arjus