Romaška

Romaška on veel lühikese ajalooga, kuid tulihingeline mustlastantsugrupp, mis alustas kooskäimist ja -tantsimist 2017. a jaanuaris. 

Grupp sai omale unistustes nime juba ammu enne tekkimist. Romaška, mustlaskeeles "karikakar", on armastuse sümbol ja selle südamik on nagu universumi päike, mis kõiki inimesi enda ümber koondab ja ühendab. Ka tantsul on see imeline vägi! 


Romaška tegutseb Tartus, kuid tuul võib meid aeg-ajalt kanda ka teistesse toredatesse kohtadesse!  Pildid meie tegemistest on allpool.


Kohtumiseni! :)
Romaška tänab kõiki kaasteelisi,  toetajaid, ergutajaid, kaasaelajaid ja innustajaid! Eriline tänu ja kummardus tantsuõpetajatele ja tantsude loojatele!
Pilte ja videosid Romaška tegemistest:

2020. a juunis osales Romaška rahvusvahelisel festivalil "Подкова на счастье" nelja tantsuga. Nende videod on siin:


Videoklipp esinemistest Autovabaduse puiesteel 2020. a  juulis koos duetiga Kumuška!Tantsuetendus "Mustlastants taevani!" Elvas 2020. a suvel.Esinemised Autovabaduse puiesteel juulis 2020. Fotod: Arne; Vello Parder


Esinemised Autovabaduse puiesteel juulis 2020. Tantsib duett Kumuška Foto: Marko KohvEsinemised Autovabaduse puiesteel juulis 2020. Foto: Marko KohvTantsuetendus "Ennusta, mul mustlane!" Salulaanes 2020. a. Fotod: A.Luik


Tantsuetendus "Ennusta, mul mustlane!" Salulaanes 2020. a. Fotod: I.H. Kolomiets

 Suur pidu mustlaslaagris suvi 2019. Foto A.Luik


Hansapäevadel 2019. Foto E. Uibokand


Mitmekesisusfestival 2019. Foto T. Chaffraix


Laimjalas Hiiumaal 2019. Ringreis koos flamenkostuudio Duendega.
Tantsuline lavastus "Kuhu tuul meid kannab..."9.03.2019 Vara Kogukonnakeskuses ja 17.03.2019 Lasva Rahvamajas
Stsenaarium ja lavastus: Pille Priks. Teostus: Romaška tantsijad täiskoosseisus: Marju, Kristel, Evelin, Piret, Piret, Keiu-Keili-Kertu, Luisa, Marju ja mustlaskoer Laura. Etenduses olid esitamisel koreograafiad, mille on loonud: Lehti Kostabi, Irina Lisovskaya, Anna Debicka, Rada Boguslawska, Natlaya Kulishenko ja meie Marju. Kummardus ja aitäh neile! Tänu ka Al Sol tantsijatele, lauljale ja kitarristile, kes Lasva Rahvamajas meiega lava jagasid! :)
Rohkem pilte etendusest siin

Festval Piramida Riias 2018

Lingid esinemisvideotele (koreograafiad Sare Patrja: I. Lisovskaya, Kumushka: A. Rubenchik)
Klipp esinemisest. Koreograafia Irina LisovskayaRomaška koos Barby ja Nancyga Kirsi Ponitalust. 2018 Kõivualutse laat

Novembris 2017 Põlvamaal esinemas

Pille ühel jalal 2017
Mustlastants, Romaška

Romaška mustlaslaagris Paluperas 2017

Mustlastants, Romaška

Romaška piknik laululava pargis kevad 2017


Publikuhääl:

--"Mulle väga meeldisid just teie grupi etteasted ja kogu see energia mis sellega kaasnes! Väga väga ilus ja mänguline vaatepilt, tänan selle eest! Mina igatahes soovin teile suurt edu nendes toredates tegemistes! " (2018)

--"Nii vahva, et saite meie peol osaleda. Teiega oli pidu kohe palju lõbusam, elasite nii temperamentselt kaasa ja tantsud on teil ka ilusad ja temperamentsed! " (2018)

--" Kallid Romaškad! Te olete mu südame vallutanud. Ärge iial jätke tantsimist!" (2020)